/  / Audi ze słowackim genem

Audi ze słowackim genem

null
© Volkswagen Slovakia
null

Powierzchnia montażowni równa 21. boiskom piłkarskim, prawie 1000 robotów, oryginalna kolej linowa transportująca gotowe pojazdy – to może być tylko fabryka grupy VW w Bratysławie. Tu od blisko 10 lat powstaje Audi Q7.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Całkowitą wartość inwestycji na koniec 2014 r. można liczyć w setkach milionach euro. Ponad 2 200 pracowników zajmuje się montażem setek części i komponentów składających się na ostateczny kształt niemieckiego SUV-a ze stajni Audi. W ubiegłym roku z taśm produkcyjnych w Bratysławie zjechało 60 021 sztuk modelu Q7, wobec 63 543 rok wcześniej.

Elementy karoserii łączy się ze sobą w jednej z dwóch fabrycznych spawalni, a następnie trafiają one do lakierni. Tu malowane są na jeden z 26 standardowych kolorów; swój ulubiony kolor spoza tej palety może też wybrać klient. Kolejny etap to hala montażowa, która została wybudowana specjalnie na potrzeby produkcji Q7-ki. Tu nadwozia łączone są z podwoziem, montowane są siedzenia, systemy kierownicze, wiązki elektryczne, itd. Proces montażu składa się z 165 poszczególnych etapów produkcyjnych, a w cały proces zaangażowanych jest około 1 300 pracowników. Części i komponenty do montażu dostarcza 17 dostawców, którzy umieścili swoje zakłady wokół głównej fabryki w Bratysławie.  Gotowe auto trafia jeszcze na tor testowy, a po ostatecznej kontroli przez dział jakości, udaje się  w drogę do dealera.

Warto dodać, że na ostateczny kształt auta pracują też inne zakłady należące do grupy Audi. Elementy karoserii dostarczane są z niemieckich fabryk w Ingolstadt i Neckarsulm. Silniki przyjeżdżają z zakładu Audi w węgierskim Győr.

Fabrykę w Bratysławie może obejrzeć każdy z nas. Jak podaje portal Slovakia.travel, „przewodnicy oprowadzą Cię po ogromnych halach produkcyjnych, a najnowocześniejszą technikę przemysłu samochodowego będziesz mieć na wyciągnięcie ręki. Będziesz mieć także możliwość obejrzenia najnowszych pojazdów schodzących prosto z linii produkcyjnej: Volkswagena Touarega, Audi Q7, karoserii Porsche Cayenne lub też mniejszych, miejskich samochodów Volkswagena up!, Skody Citigo czy też Seata Mii”.
   
Źródła: Audi, Volkswagen Slovakia, Slovakia.travel

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane