/  / Audi rozpoczyna produkcję w Brazylii

Audi rozpoczyna produkcję w Brazylii

Audi|
null
© Audi
null

Audi rozpoczęło produkcję samochodów w miejscowości Curitiba, w brazylijskim stanie Parana. Najmłodsza z trzynastu fabryk sieci produkcyjnej Audi, jest jednocześnie pierwszą w Ameryce Południowej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
„W rynku brazylijskim widzimy duży potencjał. Naszym celem jest długoterminowe utrzymanie tam czołowej pozycji w segmencie premium“ – mówi dr Bernd Martens, członek zarządu Audi AG ds. zaopatrzenia. „Kontynuując nasz globalny kurs wzrostowy, w Brazylii stawiamy także na lokalną wartość dodaną. Dlatego, poza Audi A3 Limousine, w zakładach w Curitibie wkrótce będziemy wytwarzać także Audi Q3, a w wiele elementów potrzebnych do produkcji, będziemy zaopatrywać się na rynku lokalnym.“

Produkowane w Curitibie Audi A3 Limousine 1.4 TFSI Flex, to pierwszy w historii Audi model z silnikiem Flexfuel. Jego cechą charakterystyczną jest to, że jako paliwo wykorzystuje albo benzynę, albo etanol, albo oba paliwa jednocześnie. Brazylia to największy na świecie rynek silników Flexfuel. Ponad 90 procent nowo zarejestrowanych tam pojazdów wyposażonych jest w takie rozwiązanie. Pierwsze modele A3 z silnikiem 1.4 TFSI Flexfuel, do rąk klientów oddane zostaną w listopadzie 2015. „Myślę, że produkowane w Curitibie Audi A3 Limousine, a za kilka miesięcy także Audi Q3, idealnie trafią w gusta naszych brazylijskich klientów.” - podkreśla Jörg Hofmann, CEO i prezes zarządu Audi do Brasil. „Od roku 2014, czyli od momentu wejścia na rynek Audi A3 Limousine, podwoiliśmy nasz wolumen sprzedaży i zajmujemy tu czołową pozycję na rynku w tym segmencie. To umacnia nas w przekonaniu, że do produkcji w naszej nowej fabryce w Curitibie wybraliśmy właściwy model.“

Zakład produkcyjny w Brazylii to kolejny krok Audi w międzynarodowej ekspansji. Następny z planowanych, to uruchomienie w roku 2016 fabryki w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa – drugiej na kontynencie amerykańskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane