/  / Audi bije kolejny rekord sprzedaży rocznej

Audi bije kolejny rekord sprzedaży rocznej

AUDI|
null
© Audi
null

W roku kalendarzowym 2013 koncern z Ingolstadt sprzedał na świecie prawie 1 575 500 pojazdów, czyli o 8,3% więcej niż w całym roku 2012. W ten sposób roczna sprzedaż marki po raz czwarty z rzędu wzrosła o ponad 100 000 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Najważniejszymi czynnikami zwiększenia sprzedaży były w minionym roku trzy największe rynki eksportowe Audi, na których zanotowano dwucyfrowe wskaźniki wzrostu: Chiny (+21,2%), USA (+13,5%) oraz Wielka Brytania (14,9%). W Europie i w Chinach Audi dominowało jako najlepiej sprzedająca się marka w segmencie premium.

W samym miesiącu grudniu ubiegłego roku globalna sprzedaż Audi wzrosła natomiast o 18,4% w stosunku rocznym i wyniosła blisko 130 700 egzemplarzy.

"W ubiegłym roku położyliśmy kolejny, ważny kamień milowy. Nasz strategiczny cel w postaci 1,5 mln sprzedanych samochodów osiągnęliśmy dwa lata wcześniej niż zakładaliśmy, a nawet go przekroczyliśmy - podkreśla Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. "W ten sposób tylko w minionych czterech latach zyskaliśmy ponad 600 000 nowych klientów".

Szef marketingu i sprzedaży Audi, Luca de Meo, podkreśla rozmiary sukcesu: "W 2013 roku na ponad 14 rynkach całego świata Audi zanotowało rekordowe poziomy sprzedaży. W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w historii zajęliśmy pierwsze miejsce w segmencie premium".

W Polsce, po bardzo udanym czwartym kwartale, Audi zakończyło rok kalendarzowy 2013 z wynikiem 5 574 samochodów zarejestrowanych przez klientów. Oznacza to wzrost o 9,1% w porównaniu do roku poprzedzającego. Największym powodzeniem cieszyły się tutaj modele Audi Q5, A6 i cała rodzina kompaktowego A3.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane