/  / Anglia: Nowe auta biją rekord

Anglia: Nowe auta biją rekord

null
© SMMT
null

We wrześniu padł nowy – jak na ten miesiąc – rekord w rejestracjach nowych samochodów osobowych na rynku w Wielkiej Brytanii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
We wrześniu rejestracje nowych osobówek na rynku brytyjskim przekroczyły poziom 462 500 egzemplarzy. To o 8,6% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej, a zarazem – najlepszy wynik wrześniowy w historii moto-branży nad Tamizą.

Co równie ważne, dzięki wynikom wrześniowym trend rosnący w rejestracjach na rynku brytyjskim utrzymuje się nieprzerwanie już od 43 miesięcy.

Jeszcze jeden świetny wynik
Natomiast w okresie od początku bieżącego roku rejestracje osobówek nad Tamizą wyniosły na koniec września prawie 2 097 000 sztuk (+7,1%). Od roku 2004 to pierwszy przypadek, aby wolumen przekroczył poziom 2 milionów egzemplarzy już we wrześniu.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane