/  / Ambulanse bez akcyzy coraz bliżej

Ambulanse bez akcyzy coraz bliżej

null
null

We wtorek 22 października w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. Nowelizacja przewiduje zwolnienie karetek pogotowia z uiszczania tego podatku. Na zmianie zyskałaby służba zdrowia i producenci zabudów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Potrzebę wprowadzenia w życie takiego rozwiązania uzasadniała wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska (PO). Jej zdaniem, zwolnieniu podlegać będą samochody będące „mobilnymi szpitalami”, służące do ratowania ludzkiego życia. Pojazdy takie muszą jednak spełniać dwa warunki. Po pierwsze muszą być przeznaczone dla tzw. zespołów ratownictwa medycznego, po drugie – powinny spełnić określone warunki techniczne oraz „jakościowe”.
 
Jak przyznała marszałek Radziszewska, o zwolnienie z akcyzy od wielu miesięcy zabiegała zarówno służba zdrowia jak i producenci zabudów (czyli karetek). Pierwsi liczą na tańsze zakupy, drudzy - na większą sprzedaż. Elżbieta Radziszewska podkreśliła, że większa sprzedaż przełoży się na wyższe zyski firm, dzięki czemu zyska także (w postaci podatków) budżet państwa.

Projekt ustawy trafił teraz do rozpatrzenia przez Komisję Finansów Publicznych.

Paweł Janas

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane