/  / ACEA: Prognozy w górę

ACEA: Prognozy w górę

null
© Skoda
null

Stowarzyszenie ACEA szacuje, że w tym roku europejski motorynek osiągnie wzrost na poziomie około 5%. Wcześniej prognozowano niższy wzrost – na poziomie 2%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku bieżącym stowarzyszenie branży motoryzacyjnej ACEA szacuje, że rynek nowych samochodów osobowych na Starym Kontynencie przekroczy poziom 13 mln egzemplarzy, czyli wzrośnie o około 5%. Wcześniej zakładano poprawę rzędu 2%.

Na podstawie już opublikowanych danych, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku europejski rynek urósł o 6,8%.

Przypomnijmy, że na koniec ubiegłego roku kalendarzowego w Europie padł wynik łącznie 12,6 mln rejestracji. Dzięki temu udało się zatrzymać trend spadkowy, jaki branża obserwowała nieprzerwanie od czasu ostatniego kryzysu finansowego w roku 2007.

Najnowsze prognozy ACEA nie uwzględniają jednak rejestracji nowych pojazdów w krajach EFTA.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane