/  / ACEA: Listopad na lekkim plusie

ACEA: Listopad na lekkim plusie

null
© Renault
null

W listopadzie rynek nowych samochodów osobowych w Europie zanotował lekki wzrost rejestracji. To już 15-ty miesiąc z rzędu, kiedy to mamy do czynienia z pozytywnym trendem sprzedaży.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak informuje stowarzyszenie branżowe ACEA, w listopadzie zarejestrowano na rynku europejskim (kraje UE) łącznie prawie 953 900 nowych osobówek. Dzięki temu wynik ubiegłoroczny został przekroczony o 1,4%.

Tempo wzrostu wydaje się jednak słabnąć i to dość wyraźnie. Wyjaśnijmy bowiem, że wynik październikowy wykazywał jeszcze poprawę na poziome 6,5%, natomiast we wrześniu – o 6,4%.

Licząc łącznie za okres od stycznia do końca listopada, rejestracje nowych osobówek na rynek europejskim zbliżyły się natomiast do poziomu 11 600 400 egzemplarzy. To o 5,7% więcej niż analogicznie przed rokiem.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane