/  / A co tam Panie słychać w Niemczech?

A co tam Panie słychać w Niemczech?

null
© Volkswagen
null

Za nami już pierwsza dekada lutego, a więc najwyższy czas na pierwsze podsumowania wyników sprzedaży nowych samochodów na kluczowych rynkach europejskich. Jakie wyniki uzyskała w styczniu motobranża w Niemczech?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W styczniu zarejestrowano na rynku niemieckim prawie 206 000 nowych samochodów osobowych. To o 7,2% więcej niż w analogicznym miesiącu 2013.

Przypomnijmy, że ubiegły rok kalendarzowy nie był dla rynku niemieckiego szczególnie udany, chociaż w drugim półroczu popyt zaczął się stabilizować. Ostatecznie zarejestrowano nad Renem prawie 2 952 500 nowych samochodów osobowych, czyli mniej niż w roku poprzedzającym o 4,2%.

Jak szacują niektórzy analitycy, w roku 2014 rynek niemiecki ma szansę ponownie zwiększyć sprzedaż do ponad 3 milionów egzemplarzy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane