/  / 70 Solarisów pojedzie do Rumunii

70 Solarisów pojedzie do Rumunii

null
© Solaris
null

Solaris dostarczy 70 niskopodłogowych autobusów Urbino 12 do rumuńskiego Pitesti. Dla producenta z podpoznańskiego Bolechowa to już kolejne duże zamówienie pochodzące z rynku rumuńskiego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach zawartej umowy Solaris wyprodukuje dla SC Publitrans 2000 SA pojazdy w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w LED-owe światła do jazdy dziennej. Dodatkowo w autobusach zamontowane zostanie rozbudowany system informacji pasażerskiej, a także kamery rejestrujące obraz przed autobusem, jak i z jego wnętrza.

W zakontraktowanych Urbino jako jednostek napędowych użyto silników marki Cummins ISB6.7 280B (204 kW), spełniających normę emisji spalin Euro 6.

Umowa podpisana przez Solarisa z miejskim przewoźnikiem w Pitesti przewiduje zakończenie dostaw 70 wozów do końca maja.

Pojazdy producenta z Bolechowa są obecne na rynku rumuńskim już od kilku lat. Dostarczono tam m.in. dziesięć Solarisów Urbino 12 do Oradei oraz dwadzieścia osiem autobusów do Baia Mare, położonego na północy kraju.

W ubiegłym roku do grona rumuńskich miast, w których jeżdżą pojazdy spod znaku Solarisa, dołączyły dwa kolejne. Pierwszym z nich jest miasto Cluj-Napoca, które wzbogaciło się o czterdzieści sztuk przegubowych Urbino 18; natomiast drugim położona w północnej części kraju Craiova, gdzie sfinalizowano kontrakt obejmujący dostawę siedemnastu Solarisów Urbino 12.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane