/  / 500 Solarisów w Czechach

500 Solarisów w Czechach

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Niskopodłogowy Urbino 18 to dokładnie 500. Solaris przekazany klientowi na rynku czeskim. Jubileuszowy egzemplarz trafił do przewoźnika z Brna.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Solaris dostarczył do Czech już 500 autobusów i trolejbusów. Pierwszy "jamnik", jak popularnie nazywa się auta tej marki, trafił nad Wełtawę już w 2000 roku. Dziś polskie autobusy jeżdżą w większości czeskich miast posiadających komunikację miejską.

Do Brna, poza jubileuszowym pojazdem Solarisa, trafi łącznie 36 przegubowych, 18-metrowych autobusów marki spod poznańskiego Bolechowa.

"Czechy były naszym pierwszym rynkiem eksportowym. W 2000 roku dostarczyliśmy Urbino 15 do Ostrawy. Był to przełomowy moment w historii firmy - podkreśla Dariusz Michalak, wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach. "Pół tysiąca Solarisów na rynku czeskim to dowód zaufania do nas, naszej jakości i niezawodności. To również ogromne zobowiązanie wobec naszych klientów oraz mobilizacja do dalszych działań - dodaje przedstawiciel Solarisa.

W roku 2001 powstała spółka Solaris Czech, reprezentująca polskiego producenta na tamtejszym rynku. Solaris Czech zarządza całością sprzedaży oraz obsługi posprzedażowej na tamtejszym rynku. Odpowiada również za dostawy części zamiennych.

Pięćsetny Solaris Urbino 18 dla Dopravni Podnik Brno to niskopodłogowy, przegubowy autobus wyposażony w silnik o mocy 231 kW i skrzynię biegów Voith DIWA 5.

Realizowana dostawa 36 Solarisów do Brna jest pierwszym kontraktem dla tego miasta. W Czechach oprócz Brna Solarisy jeżdżą m.in. w Ostrawie, Pardubicach, Pilźnie, Pradze oraz w Teplicach.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane