/  / 500 milionów aut GM

500 milionów aut GM

null
© Opel
null

500 milionów samochodów wyprodukowanych po dziś dzień. Żaden inny koncern na świecie – poza GM – nie może pochwalić się takim wynikiem.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od momentu założenia spółki General Motors – co miało miejsce w roku 1908 – marki wchodzące w skład amerykańskiego koncernu dostarczyły klientom na świecie łącznie ponad 500 milionów pojazdów. Do roku 1931 w ręce GM przeszły takie firmy jak Vauxhall w Wielkiej Brytanii, Holden w Australii oraz Opel w Niemczech.

I to właśnie Opel ma również znaczny udział w historycznych osiągnięciach GM. Producent znad Renu zebrał na koncie 68 milionów samochodów – większość z nich powstała w głównej fabryce w niemieckim Russelsheim.

Swój wkład ma również zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach, który niedawno świętował wyprodukowanie już dwumilionowego egzemplarza auta w historii (PATRZ TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane