/  / 50 lat fabryki Volvo Cars w Torslanda

50 lat fabryki Volvo Cars w Torslanda

null
© Volvo Cars
null

W tym roku przypada okrągła, 50-ta rocznica otwarcia fabryki Volvo Cars w szwedzkiej miejscowości Torslanda w pobliżu Goteborga. Koncern zdecydował się wykorzystać tą sposobność, oddając jednocześnie do użytku nową fabrykę karoserii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Uruchomienie nowej fabryki karoserii (Torslanda TA3) to obok szeroko zakrojonego programu inwestycyjnego w rozwój nowej architektury pojazdów, którą Volvo nazywa SPA (Scalable Product Architecture), te elementy, które pozwolą koncernowi opracować i wdrożyć do produkcji samochody nowej generacji. Pierwszym takim modelem, w którym nowa platforma konstrukcyjna znajdzie zastosowanie, będzie Volvo XC90, szykowane do premiery jeszcze w tym roku.

Rok 1964 był krokiem milowym z punktu widzenia rozwoju szwedzkiego sektora motoryzacyjnego. Wówczas to firma Volvo Cars oddała do użytku zakłady w Torslanda, które jak na tamte czasu uchodziły za największą inwestycję przemysłową w historii Szwecji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane