/  / 50 lat fabryki Mercedes-Benz w Worth

50 lat fabryki Mercedes-Benz w Worth

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Fabryka Mercedes-Benz w niemieckim Worth świętuje 50-lecie uruchomienia produkcji ciężarówek. Pierwszy taki pojazd opuścił linie montażowe zakładu dokładnie 1 października 1963 roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Kluczem do sukcesu zakładu w Worth jest szeroka gama dopracowanych produktów. Codziennie około 12 000 pracowników fabryki montuje do 470 ciężarówek: od Atego i Axora, przez Arocs i Actrosa, aż po Econica, Unimoga i Zetrosa.

Każdy z egzemplarzy dostosowany jest do specyficznych wymagań klienta. Statystycznie w ciągu jednego roku nie powstają tu dwie takie same ciężarówki. A w ciągu 50 lat wyjechało ich stąd już ponad 3,6 mln egzemplarzy.

Worth to największa na świecie fabryka ciężarówek, należąca do globalnej sieci produkcyjnej Daimler Trucks. W ciągu ostatnich lat w jej rozwój zainwestowano ponad 1,3 mld EUR.

Na powierzchni 2,9 km kw. mieszczą się zarówno hale produkcyjne, jak i biura kluczowych działów Mercedes-Benz Trucks. Działa tu również punkt serwisowy, oferujący klientom wszechstronną obsługę, oraz profesjonalne szkolenia dla kierowców.

Po otwarciu w 2008 roku centrum badań i testów w Worth odbywają się także prace projektowe.

Zakład angażuje się w stosowanie ekologicznych technologii produkcji. Przykładowo nowa, w pełni zautomatyzowana lakiernia (uruchomiona w marcu 2012 roku) wykorzystuje powłoki wodorozcieńczalne.

Ponadto, od kwietnia w Worth działa elektrociepłownia dostarczająca około 40% energii elektrycznej i 25% ciepła zużywanego w fabryce. Produkcja energii bezpośrednio na terenie zakładu pozwala ograniczyć roczną emisję CO2 o około 22 000 ton, co odpowiada emisji generowanej przez ponad 2 000 gospodarstw domowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane