/  / 300 etatów do wzięcia

300 etatów do wzięcia

null
© fot. Wojciech Czech
null

Tyle nowych miejsc pracy powstanie dzięki planom rozbudowy zakładów firmy Pilkington Automotive w Chmielowie. Moce fabryki zwiększą się o około 50%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
NSG Group – właściciel spółek Pilkington w Polsce – rozpoczął kolejny etap inwestycji w fabryce Pilkington Automotive Poland w Chmielowie koło Tarnobrzega, gdzie powstają szyby samochodowe dla branży motoryzacyjnej. Kontynuacja działań zakłada rozbudowę zakładu produkcyjnego o około 30 000 m2, a także zakup nowej linii do hartowania szyb samochodowych, wraz z linią do instalowania dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową.

Dodatkowo działania przewidują zakup infrastruktury technicznej, wyposażenia technicznego, socjalnego i biurowego, niezbędnego do funkcjonowania linii. Na potrzeby nowej linii zostanie rozbudowany także budynek magazynowy, będący obecnie przedmiotem najmu.

Łączne wydatki na kontynuację inwestycji wyniosą blisko 24 mln EUR.

Jak mówi Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland, nowy etap inwestycji powinien być zrealizowany do końca 2015 roku, a jego efektem będzie 300 kolejnych miejsc pracy i wzrost produkcji szyb samochodowych marki Pilkington o 50%.

Budowa fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive o łącznej wartości 450 mln złotych jest jedną z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat. W jej wyniku w chmielowskim zakładzie zatrudnienie znalazło już 800 osób, a 200 kolejnych miejsc pracy utworzono w firmach kooperujących.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane