/  / 3 miliony Volkswagenów sprzedane

3 miliony Volkswagenów sprzedane

VW|
null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe jeszcze nigdy w swojej historii nie sprzedała ponad trzy miliony pojazdów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku kalendarzowego. Do teraz.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od stycznia do czerwca włącznie na osobowego Volkswagena zdecydowało się łącznie około 3,07 mln klientów, czyli o 3,8% więcej niż rok wcześniej. Natomiast w samym tylko czerwcu firma Volkswagen Samochody Osobowe przekazała klientom na świecie około 514 900 aut (+1,1%).

Volkswagen ma powody do zadowolenia również na polskim rynku. W pierwszym półroczu zarejestrowano 16 946 nowych "osobówek" tej marki. Osiągnięty wynik jest o 24,32% lepszy niż w analogicznym okresie rok wcześniej (I-VI 2013: 13 631 sztuk). Udział rynkowy tego producenta wzrósł w miesiącach styczeń-czerwiec do 9,74%. To stawia Volkswagena na drugim miejscu pod względem liczby zarejestrowanych aut na rynku polskim.

Największą popularnością klientów VW nad Wisłą cieszyły się w pierwszym półroczu modele Golf (4 340 sztuk) oraz Passat (3 634 sztuk) i Tiguan (2 510 sztuk).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane