/  / 3 miliony Mazd nowej generacji

3 miliony Mazd nowej generacji

null
© Mazda
null

Do dziś japoński koncern wyprodukował już ponad 3 miliony samochodów, które wyróżnia technologia Skyactiv oraz język stylistyczny Kodo.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pierwszym modelem seryjnym Mazdy, który otworzył nowy okres w historii japońskiej marki, był CX-5. Produkcja tych samochodów oficjalnie wystartowała w fabryce w Hiroszimie w listopadzie 2011.

Pierwszy milion wyprodukowanych samochodów z technologią Skyactiv marka japońska osiągnęła w kwietniu 2014. Natomiast drugi milion przekroczono w lutym 2015.

Nie tylko w Japonii
Modele Mazdy z pełną gamą technologii Skyactiv wytwarzane są w takich krajach świata jak Japonia, Tajlandia, Chiny oraz Meksyk. Dodatkowo montaż odbywa się jeszcze w Rosji, Wietnamie oraz Malezji.

Kolejnym uzupełnieniem gamy modelowej Mazdy jest nowy crossover z oznaczeniem CX-9, który wejdzie na rynek amerykański wiosną bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane