/  / 2012 najlepszym rokiem w historii Audi w Polsce

2012 najlepszym rokiem w historii Audi w Polsce

Audi|
null
© Audi
null

2012 był dla Audi w Polsce rokiem bardzo udanym. Klienci kupili i zarejestrowali nad Wisłą łącznie 5 111 samochodów, czyli o 23,54% więcej niż w roku poprzednim. Tym samym marka zwiększyła swój udział rynkowy do 1,91%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak podkreśla oficjalny przedstawiciel w Polsce, to najlepszy wynik od początku istnienia zorganizowanych struktur importerskich Audi w Polsce. Auta z czterema ringami są w tej chwili na drugim, jeśli chodzi o rejestracje, miejscu w segmencie premium w Polsce, z udziałem rzędu 22,59%.

Tak dobry wynik sprzedaży to w dużej mierze zasługa dwóch nowych modeli: Audi A3 i Audi A4, które na polskim rynku pojawiły się w roku ubiegłym.

Umocnienie się pozycji marki Audi na polskim rynku to także zasługa intensywnie rozbudowującej się sieci dealerskiej marki. W najbliższych miesiącach będą uruchamiane następne placówki.

W roku bieżącym Audi planuje dalsze zwiększanie sprzedaży i udziałów w polskim rynku. Rozwijać się będzie sieć dealerska i oferowane w niej programy sprzedażowe. Do umocnienia pozycji rynkowej przyczynią się także nowe modele wprowadzane na rynek w tym roku.

Swoją polską premierę w tym roku kalendarzowym będą miały m.in. Audi A3 Sportback (luty 2013), a w kolejnych miesiącach także A3 Limuzyna, RS7, RSQ3, RS6 Avant, SQ5, RS5 Cabriolet, S3 oraz Audi S3 Sportback.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane