/  / 200 000 Seatów w 6 miesięcy

200 000 Seatów w 6 miesięcy

null
© SEAT
null

Tyle samochodów sprzedała w całym pierwszym półroczu marka z Półwyspu Iberyjskiego. Osiągnięty wynik jest lepszy od tego rok wcześniej o prawie 10%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W okresie styczeń-czerwiec bieżącego roku dostawy modeli SEAT na rynek wyniosły łącznie 200 200 egzemplarzy, czyli o 9,9% więcek niż rok wcześniej. Dla producenta z Martorell jest to jednocześnie najlepszy wynik na przestrzeni ostatnich 6 lat.

Na szczególną uwagę zasługują wyniki odnotowane przez markę w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie dynamika wzrostu wyniosła aż 78,2% (12 900 egzemplarzy).

W gamie produktowej motorem napędowym okazał się kompaktowy SEAT Leon. Jego sprzedaż podskoczyła o ponad 62% do łącznie około 78 600 sztuk (o 30 200 więcej niż rok wcześniej). Na wersję kombi, która w nomenklaturze marki nosi oznaczenie ST, przypadło z powyższego 21 200 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane