/  / 200 000 Opli z polskiej fabryki GM

200 000 Opli z polskiej fabryki GM

null
© Opel
null

Historyczny wynik zakładu w Gliwicach. Od stycznia bieżącego roku fabryka koncernu na Śląsku wyprodukowała łącznie już 200 000 samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Gliwicki zakład General Motors Manufacturing Poland ma powody do dumy. Pomimo faktu, że 2016 rok jeszcze nie dobiegł końca, to już wiadomo, że będzie on rekordowy pod względem liczby wyprodukowanych przez Opla samochodów. Dzisiaj bowiem z linii montażowej w Gliwicach zjechał 200-tysięczny egzemplarz z tegorocznej produkcji. To czerwona Astra z silnikiem 1.6 Turbo o mocy 200 KM.

"To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku - cieszy się Andrzej Korpak, dyrektor generalny fabryki.

Astra zresztą cieszy się ogromnym powodzeniem w całej Europie i mocno winduje sprzedaż marki spod znaku błyskawicy. Dotychczas zebrano na model piątej generacji łącznie ponad 320 000 zamówień.

Na polskim rynku Astra również ma status bestsellera. Według danych obejmujących okres od stycznia bieżącego roku, wspomniany kompakt sprzedał się w liczbie przeszło 13 000 egzemplarzy. A to w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego przekłada się na wzrost wynoszący aż 36%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane