/  / 20 lat temu GM wybrał Gliwice

20 lat temu GM wybrał Gliwice

null
© Opel
null

Dokładnie dziś przypada 20-lecie podpisania umowy inwestycyjnej o lokalizacji zakładu General Motors w Gliwicach. To w śląskiej fabryce powstają egzemplarze Astry V.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dokładnie dwie dekady temu Gliwice zostały wybrane jako miejsce lokalizacji nowego zakładu produkcyjnego General Motors. Decyzja ta okazała się przełomowym momentem w historii miasta. Skala projektu oraz jej międzynarodowy prestiż przyciągnęły kolejnych inwestorów, co pozytywnie wpłynęło na gospodarkę całego regionu.

Dzisiejsze spotkanie rocznicowe z okazji podpisania umowy odbyło się w gmachu gliwickiego Ratusza. Dokładnie w tej samej sali i o tej samej godzinie co 20 lat temu.

Gliwicki zakład reprezentował Andrzej Korpak, dyrektor generalny General Motors Manufacturing Poland (Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard). Gospodarzem spotkania był prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, który w 1996 roku należał do sygnatariuszy umowy inwestycyjnej.

"Nasz zakład od samego początku był i nadal pozostaje liderem oraz promotorem rozwiązań w zakresie zarządzania produkcją, innowacyjności, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Z naszych doświadczeń skorzystało wiele firm z całego kraju - powiedział Andrzej Korpak. "Od dwóch dekad udowadniamy, że jakość i wydajność produkcji w naszym zakładzie to najwyższa klasa światowa. To właśnie tutaj, w Gliwicach, produkujemy najlepszego Opla w historii, czyli nową Astrę".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane