/  / 2-milionowy samochód z Gliwic

2-milionowy samochód z Gliwic

null
© Opel
null

Jubileuszowym modelem opuszczającym zakład Opla w Gliwicach jest kabriolet Holden Cascada, który trafi na rynek australijski.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
9 kwietnia w zakładzie Opla w Gliwicach (GM Manufacturing Poland) zjechał z taśmy produkcyjnej dwumilionowy samochód. Tym jubileuszowym autem jest Holden Cascada z turbodoładowanym silnikiem 1.6 o mocy 170 KM. Kabriolet w niebieskim kolorze Deep Sky jest przeznaczony na rynek australijski.

Produkcja Holdenów Astra i Cascada na eksport do Australii i Nowej Zelandii rozpoczęła się w gliwickim zakładzie w lutym tego roku. To efekt ogłoszonej niedawno strategii zacieśniania współpracy firmy Opel z innymi markami GM. Pod koniec roku planowane jest również rozpoczęcie produkcji Buicka Cascady, który trafi na rynek Ameryki Północnej.

"Dwumilionowy samochód wyprodukowany przez gliwickiego Opla stanowi symboliczne otwarcie kolejnego etapu rozwoju naszego zakładu, którego dopełnieniem będzie uruchomienie produkcji nowej generacji Opla Astry w drugiej połowie tego roku. Jesteśmy bardzo zgranym i doświadczonym zespołem, co pozwala nam produkować samochody najwyższej światowej klasy - zaznacza Andrzej Korpak, dyrektor generalny GM Manufacturing Poland.

Polska fabryka Opla produkuje obecnie pięć modeli na jednej linii montażowej. Pierwszy samochód – model Astra Classic – wyprodukowano w Gliwicach 31 sierpnia 1998 r.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane