/  / 15 lat Kirchhoff Automotive w Polsce

15 lat Kirchhoff Automotive w Polsce

Informacje Zlecone PAP|
null
© Kirchhoff Automotive
null

Na polskim rynku firma Kirchhoff Automotive jest już od 15 lat. W zakładach zlokalizowanych w Mielcu oraz Gliwicach spółka zatrudnia łącznie przeszło 1 400 osób.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Cała Europa, ale też Stany Zjednoczone, Chiny, a nawet Brazylia. Tam trafiają części dla przemysłu samochodowego powstające w polskich zakładach koncernu Kirchhoff Automotive. W kwietniu minęło 15 lat od momentu produkcji pierwszego elementu.

Od tamtej pory firma z niemieckim rodowodem zainwestowała w Polsce przeszło 160 mln EUR. Podczas zaplanowanej na jutro uroczystości spółka podsumuje dotychczasową działalność oraz zaprezentuje plany na przyszłość.

Dobrze wykorzystany czas
Sukces grupy Kirchhoff doskonale obrazują liczby. Roczne obroty całego podmiotu sięgają około 1,6 mld EUR. W zakładach zlokalizowanych w kilkunastu krajach na całym świecie zatrudnienie znajduje aż 11 000 osób. Jej największa część, korporacja Kirchhoff Automotive, należy do czołówki dostawców dla producentów samochodów na świecie.

"W gronie naszych największych klientów niezmiennie są General Motors i Ford. W ostatnich latach zanotowaliśmy znaczący wzrost dostaw dla niemieckich producentów: VW, BMW i Daimler. Od początku istnienia Kirchhoff Polska najcenniejszym kapitałem są ludzie. Zespół tworzą wysoko wykwalifikowani robotnicy, inżynierowie i fachowcy, którzy potrafią inspirować do wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz doskonalenia produktów - mówi Janusz Soboń, prezes zarządu Kirchhoff Polska.

"Rozwój firmy to wysiłek i starania setek pracowników, zaangażowanie partnerów oraz wsparcie lokalnej społeczności. W moim przekonaniu dobrze wykorzystaliśmy czas poświęcony dla Kirchhoff Polska".

Nowe spojrzenie w przyszłość
Jeszcze w tym roku firma planuje zrealizować kolejne inwestycje w Mielcu i Gliwicach o łącznej wartości około 70 mln zł. W Mielcu do istniejącej hali "nowego" zakładu dobudowane zostanie 1200 m2 powierzchni produkcyjnej wraz z kanałem pod prasę i konstrukcją dla poruszania się suwnicy. Za rok stanie tam następna prasa transferowa. Natomiast w istniejących halach pojawią się kolejne stacje spawalnicze i zgrzewalnicze. Podobne inwestycje planowane są również w Gliwicach. Rozbudowa i zakup maszyn pozwoli na uruchomienie produkcji nowego asortymentu oraz zwiększenie miejsc pracy.

Ponadto sukcesywnie wdrażane są wysoko zautomatyzowane technologie, które mają wzmocnić konkurencyjność firmy.

"Nasze najbliższe plany zorientowane są na wewnętrzną konsolidację i wzmocnienie pozycji na rynku. Realizujemy to głównie poprzez rozwijanie filozofii Lean Manufacturing, czyli eliminowania strat w celu zwiększenia jakości i wydajności produkcji - wyjaśnia Janusz Soboń.

W ciągu 15-letniego okresu działalności firma Kirchhoff Automotive znalazła się w czołówce polskich dostawców dla światowej motoryzacji.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane