/  / 10 milionów aut z japońskiej fabryki Mazdy w Hofu

10 milionów aut z japońskiej fabryki Mazdy w Hofu

Mazda|
null
© Mazda
null

Pod koniec sierpnia japońska fabryka Mazda Motor Corporation w Hofu (prefektura Yamaguchi) świętowała wyprodukowanie przez siebie łącznie 10-milionowego egzemplarza samochodu. Jubileuszowym autem okazała się limuzyna Mazda6.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Taki wynik osiągnięto od momentu uruchomienia produkcji seryjnej w obiekcie Hofu 1, co miało miejsce dokładnie 30 lat i 11 miesięcy temu.

Gdyby wszystkie wyprodukowane tu pojazdy ustawić jeden za drugim, wówczas powstałaby kolumna samochodów ciągnąca się od głównej siedziby Mazda Motor Corporation w Hiroszimie do Londynu i z powrotem.

Produkcja modelu Mazda6 nowej generacji wystartowała w japońskich zakładach Hofu w sierpniu 2012, a pierwsze egzemplarze zupełnie nowej Mazdy3 opuściły linię montażową w czerwcu bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane