/  /  /  / Ratownicy GOPR jeżdżą samochodami Ssangyong
Ssangyong

Ssangyong

Zmień
SsangYong Motor Company jest trzecim największym producentem samochodowym w Korei Południowej. Powstał w 1954 roku jako Hadonghwan Motor Company. Początkowo zajmował się budową pojazdów użytkowych, takich jak ciężarówki, autobusy, betoniarki i wozy strażackie. W 1977 roku zmienił nazwę na Dong-A Motor, od 1988 roku - po przejęciu przez Ssangyong Business Group - występuje pod obecną nazwą.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ratownicy GOPR jeżdżą samochodami Ssangyong

Ssangyong|(2006-01-26 12:50)

Ratownikom grup Wałbrzysko-Kłodzkiej, Beskidzkiej, Krynickiej oraz Zarządu Głównego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazano do dyspozy...

Ratownikom grup Wałbrzysko-Kłodzkiej, Beskidzkiej, Krynickiej oraz Zarządu Głównego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazano do dyspozycji cztery terenowe samochody marki Ssangyong Rexton. Ssangyong Poland, wyłączny dystrybutor aut koreańskich, został tym samym oficjalnym sponsorem GOPR-u. Auta są przystosowane do ciągnięcia bardzo ciężkich przyczep - poradzą więc sobie z transportem sprzętu ratowniczego o masie całkowitej dochodzącej aż do 3,5 tony.
 
Jacek Dębicki, naczelnik GOPR, podczas ceremonii wręczenia kluczyków do pojazdów, wyraził podziękowanie i nadzieję na rozszerzenie współpracy w przyszłości: "Samochody Ssangyong Rexton będą bardzo pomocne w naszych codziennych działaniach. Przed zawarciem umowy testowaliśmy Rextona w warunkach, które niejednokrotnie okazały się za ciężkie dla innych samochodów będących na wyposażeniu GOPR. Mamy nadzieje na rozwój współpracy i wzbogacenie naszego parku o kolejne samochody Ssangyong w przyszłości".
 
Uroczystość przekazania samochodów odbyła się 28 grudnia na placu przed urzędem miasta w Szczyrku. Kluczyki do samochodów, w obecności przedstawicieli GOPR-u, mediów i burmistrza Szczyrku, wręczał Stefan Kuźmiński, dyrektor generalny Ssangyong Poland, który zapowiedział: "Nasza umowa o współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym jest umową bezterminową. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana przez wiele lat. Jestem przekonany, że ponad 50-letnie doświadczenie firmy Ssangyong w projektowaniu i produkcji samochodów terenowych sprawdzi się także w polskich górach, w trudnych i wymagających warunkach, w których działa GOPR".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama