/  /  /  /  / SsangYong chwali się wynikami sprzedaży
Ssangyong Rodius

Ssangyong Rodius

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena109 900 zł - 146 900 zł (aktualizacja: 2017-05-01)
Emisja CO2189 g/km - 205 g/km
Żużycie paliwa7,2 L/100km - 7,8 L/100km
 

SsangYong chwali się wynikami sprzedaży

Ssangyong Motor|
null
null

Za miesiąc październik firma SsangYong Motor uzyskała najwyższą sprzedaż miesięczną licząc od 2005 roku. Łącznie sprzedano 14 244 samochodów: 6 202 sztuk na rynku krajowym oraz 8 042 z przeznaczeniem na eksport.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W październiku sprzedaż była wyższa o 27,1% niż rok wcześniej, a w skali całego roku wzrosła o 22,1%. Tak wyraźny wzrost SsangYong zawdzięcza w dużej mierze wynikom Korando (najlepszym od premiery w 2010 roku). Jego sprzedaż miesięczna wyniosła w październiku 5 997 egzemplarzy. Model ten na poważnie pojawił się na światowych rynkach w sierpniu 2013, kiedy to do sprzedaży wprowadzono nowe Korando.

Oprócz dużej popularności nowego Korando do wzrostu sprzedaży marki przyczyniło się także zwiększenie całkowitej miesięcznej produkcji, która osiągnęła rekordowy w tym roku poziom 14 786 egzemplarzy, a także wprowadzenie w fabryce dodatkowych zmian produkcyjnych w dni powszednie oraz w weekendy.

Sprzedaż krajowa SsangYonga osiągnęła rekordowy od grudnia 2006 roku poziom 6 534 samochodów. Wzrost objął wszystkie modele, włączając w to wersje z rodziny Korando, wzrost sprzedaży których w porównaniu do tego samego miesiąca zeszłego roku wyniósł 48,2%.

Eksport gotowych samochodów wyniósł natomiast 8 042 sztuk (w tym 3 960 egzemplarzy nowego Korando). W skali rocznej wzrost ten wyniósł 14,5%.

Nowe Korando czeka na klientów w Polsce

SsangYong oczekuje dalszego wzrostu wraz z wprowadzaniem nowego Korando na rynki europejskie. Firma będzie rozwijać swoją produkcję, aby sprostać rosnącemu popytowi.

Komentuje Lee Yoo-il, dyrektor generalny SsangYong Motor: "W październiku osiągnęliśmy najwyższą sprzedaż miesięczną od 2005 roku. Dzięki wzrostowi sprzedaży rekordowy poziom osiągnęły także zyski za dwa ostatnie kwartały. Wzrost sprzedaży będzie się zwiększał, jako że nowe Korando zostało bardzo dobrze przyjęte na rynku globalnym".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ssangyong Rodius