/  /  /  / SsangYong prezentuje nowe Korando C w Europie
Ssangyong

Ssangyong

Zmień
SsangYong Motor Company jest trzecim największym producentem samochodowym w Korei Południowej. Powstał w 1954 roku jako Hadonghwan Motor Company. Początkowo zajmował się budową pojazdów użytkowych, takich jak ciężarówki, autobusy, betoniarki i wozy strażackie. W 1977 roku zmienił nazwę na Dong-A Motor, od 1988 roku - po przejęciu przez Ssangyong Business Group - występuje pod obecną nazwą.
Dowiedz się więcej o marce
 

SsangYong prezentuje nowe Korando C w Europie

SsangYong|
SsangYong Korando 2013
© IBRM Samar
SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013

SsangYong Motor, należący do Mahindra Group, ogłosił podczas europejskiej prezentacji nowego Korando C sprzedaż tego samochodu na Starym Kontynencie. Samochód sprzedawany jest już w Chinach.

Prezentacja odbyła się w Wiesbaden w Niemczech, które stanowią kluczowy region na europejskim rynku motoryzacyjnym. W pokazie udział wzięło ok. 140 dziennikarzy i dystrybutorów, którym umożliwiono także przeprowadzenie jazd próbnych.

Podczas pokazu ok. 30 dystrybutorów i 100 dziennikarzy z 19 krajów europejskich (m.in. Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polski i Niemiec) oraz pozaeuropejskich (m.in. Rosji i Turcji) zapoznało się z zaletami nowego Korando C i wyraziło duże zainteresowanie tym nowym modelem.

Tą kolejną, po Chinach, prezentacją SsangYong planuje umocnić swoją pozycję na europejskich rynkach i rozpocząć na jesieni sprzedaż nowego Korando C w 1300 punktach dystrybucji.

Zdaniem dziennikarzy, którzy skorzystali z jazd próbnych, nowe Korando C będzie przebojem na rynku kompaktów SUV, dzięki odświeżeniu stylu pojazdu i unowocześnieniu wyposażenia wewnętrznego zgodnie z trendami panującymi na rynku światowym.

Od 2010 r. SsangYong sprzedał 130 tys. modeli Korando C. Oczekuje się, że wraz z rozpoczęciem intensywnej sprzedaży nowego Korando C sprzedaż tego modelu osiągnie 80 tys. sztuk rocznie.

Obok modeli z silnikiem Diesla, które sprzedawane już są w Korei, w Europie w ofercie znajdzie się także model z silnikiem benzynowym. Modele Diesla wyposażone są w mocny silnik e-XDi200 (175 KM, automatyczna skrzynia biegów) lub e-XDi200 LOW CO2 (149 KM, ręczna skrzynia biegów, niska emisja dwutlenku węgla), który cechuje się lepszą wydajnością NVH (redukcja hałasu, wibracji i wstrząsów). Model benzynowy wyposażony jest w silnik e-XGi200 o mocy 149 KM.

Nowe Korando C w wersji z ręczną skrzynią biegów może pochwalić się bardzo wysoką oszczędnością zużycia paliwa – cechuje się wydajnością 17,2 km/l (cykl mieszany). W realiach europejskich, gdzie 60 proc. klientów wybiera samochody z taką właśnie przekładnią, nowe Korando C będzie z tego powodu szczególnie atrakcyjne i konkurencyjne.

W nowym Korando C przyjęto szereg rozwiązań chętnie wybieranych przez klientów, takich jak wentylowany fotel kierowcy czy inteligentny kluczyk. Uwzględniono także wymagania stawiane przez UE, montując m.in. DRL (światła do jazdy dziennej) i TPMS (system monitorujący ciśnienie w ogumieniu).

SsangYong Motor ogłosił, że ponieważ rynek samochodów SUV wykazuje silne tendencje wzrostowe, mimo kryzysu w Europie, nowe Korando C stanie się sztandarowym produktem SsangYonga na rynku kompaktów SUV, rosnącym w tempie 12 procent rocznie.

Dyrektor generalny Lee Yoo-il powiedział, że „nowe Korando C odradza się dzięki aktywnej recepcji oczekiwań rynku globalnego. Oczekuję, że stanie się okrętem flagowym SsangYonga także w Europie.”

Dodał też: „Będziemy czynić wysiłki na rzecz umocnienia statusu marki SsangYong oraz skoncentrujemy się na zwiększeniu naszego udziału w globalnym rynku samochodów typu SUV poprzez wprowadzenie nowego Korando C do światowej sieci sprzedaży, włączając w to Europę.”

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama