/  /  /  / Polska: Akcja przywoławcza modeli Ssangyong Rexton i Rodius
Ssangyong

Ssangyong

Zmień
SsangYong Motor Company jest trzecim największym producentem samochodowym w Korei Południowej. Powstał w 1954 roku jako Hadonghwan Motor Company. Początkowo zajmował się budową pojazdów użytkowych, takich jak ciężarówki, autobusy, betoniarki i wozy strażackie. W 1977 roku zmienił nazwę na Dong-A Motor, od 1988 roku - po przejęciu przez Ssangyong Business Group - występuje pod obecną nazwą.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja przywoławcza modeli Ssangyong Rexton i Rodius

UOKIK|

Firma Ssangyong Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody Ssangyong Rexton i Rodius, wyposażone w silnik D27DT, mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników. Akcja dotyczy 195 pojazdów.

W wyniku rozszczelnienia przewodu paliwowego może ewentualnie dojść do wycieku oleju napędowego oraz do przerwy w pracy silnika. Wada może wystąpić w autach wyprodukowanych w Korei Południowej przed 10 kwietnia 2006 roku.

Ssangyong Poland poinformował UOKIK, że powiadomi poprzez swoich dealerów właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu dokonania wymiany wadliwego elementu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama