/  /  /  / Nadchodzi nowy Ssangyong Rodius
Ssangyong

Ssangyong

Zmień
SsangYong Motor Company jest trzecim największym producentem samochodowym w Korei Południowej. Powstał w 1954 roku jako Hadonghwan Motor Company. Początkowo zajmował się budową pojazdów użytkowych, takich jak ciężarówki, autobusy, betoniarki i wozy strażackie. W 1977 roku zmienił nazwę na Dong-A Motor, od 1988 roku - po przejęciu przez Ssangyong Business Group - występuje pod obecną nazwą.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nadchodzi nowy Ssangyong Rodius

SsangYong|
null
© SsangYong
nullnull

SsangYong Motor Company ujawnia pierwsze oficjalne zdjęcia prototypu Rodiusa nowej generacji. Samochód ujrzał światło dzienne w formie modelu nazwanego A150 i jest gotowy do produkcji po dwóch latach intensywnych prac.

Rodius został zaprojektowany tak, aby zaoferować optymalny komfort jazdy, zarówno na drogach poza miastem, jak i na drogach o największym natężeniu ruchu. W przeciwieństwie do innych multivanów, Rodius oferuje m.in. 7 pojedynczych miejsc siedzących dla dorosłych pasażerów oraz dużą przestrzeń bagażową. Zgodnie z kierunkiem zmian marki, wyposażenie auta zostało wzbogacone, czyniąc z Rodiusa samochód rodzinny przeznaczony na długie trasy.

Van wyposażono w silnik eXDi Active Diesel common rail 2,0 litra o mocy 155 KM, dzięki czemu nie tylko poprawił swoje osiągi, ale gwarantuje również niższe zużycie paliwa i sprawne działanie we wszystkich okolicznościach. Maksymalny moment obrotowy 360 Nm jest utrzymywany pomiędzy 1500 obr/min a 2800 obr/min, czyli w najczęściej występujących warunkach eksploatacji, natomiast wartość 190 Nm jest osiągana już przy bardzo niskich obrotach silnika i zapewnia możliwość dynamicznej jazdy.

Nowy Rodius pojawi się w europejskich salonach w czerwcu. Informacje dotyczące cen i wyposażenia ukażą się w kolejnych tygodniach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama