/  /  /  / Smart fortwo 2012 z polskimi cenami
Smart

Smart

Zmień
Pomysłodawcą idei małego, miejskiego samochodu, który mógłby zabrać na pokład dwie osoby plus niewielki bagaż był dyrektor generalny firmy SMH (produkującej zegarki "Swatch"), Nicolas Hayek. W celu rozwinięcia swojego pomysłu oraz przekucia go w realnie istniejący pojazd powołano do życia firmę "Hayek's Engineering" mającą zaprojektować dwuosobowy pojazd z napędem hybrydowym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Smart fortwo 2012 z polskimi cenami

Mercedes-Benz Polska|
null
© Smart
nullnullnullnullnullnull

Wiosną na drogi wyjedzie smart fortwo po faceliftingu. Odświeżone nadwozie kryje kabinę wykończoną nową mieszanką materiałów. Auto można zamawiać u dealerów. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów już w kwietniu.

Nowe, dynamiczne oblicze smarta fortwo zdradza większy wlot powietrza ze zintegrowanym emblematem z logo firmy i światła do jazdy dziennej LED, a także muskularne nadkola i wyrazisty kształt tylnego zderzaka.

"Wlot powietrza z wyeksponowanym logo tylko podkreśla charakter i pewność siebie smarta - zauważa Annette Winkler, szefowa firmy. "Model fortwo już dawno stał się bowiem ikoną miejskiego transportu na całym świecie".

Czołowe miejsce na czarnej osłonie chłodnicy zajmuje teraz elegancki, chromowany emblemat. Szeroki wlot powietrza pod tablicą rejestracyjną dodaje smartowi odwagi, podobnie jak montowane na życzenie światła do jazdy dziennej LED. Gama aluminiowych obręczy wzbogaciła się o trzy nowe wzory: poza 9-ramiennymi, na których seryjnie jeździ smart fortwo passion, dostępne są także obręcze 3-ramienne o pojedynczych lub podwójnych ramionach, zaopatrzone w szerokie ogumienie.

Wśród siedmiu dostępnych lakierów nadwozia debiutuje z kolei opcjonalny, matowy antracyt. Dla smarta fortwo Brabus Xclusive zarezerwowano także arktyczną biel. Miękkie poszycie dachu smarta cabrio występuje w trzech kolorach standardowych (czarny, czerwony i niebieski) oraz sześciu dodatkowych, dostępnych w ramach programu indywidualizacji smart Brabus.

I chociaż zakres zmian w największym stopniu dotyczy wyglądu zewnętrznego, kabina smarta fortwo również nie obyła się bez zmian. Nowe, wysokiej jakości wykończenie w kolorze krystalicznego grafitu składa się z mieszanki skóry i tekstyliów na fotelach oraz wstawek ze sztucznej skóry na drzwiach i desce rozdzielczej.

Wersje pulse i passion mogą pochwalić się dodatkowymi akcentami kolorystycznymi: srebrną ramką wokół wlotu powietrza i tylną listwą o tej samej barwie, lakierowanymi w kolorze nadwozia spojlerami oraz lusterkami dopasowanymi do odcienia tridionu.

Model fortwo po faceliftingu wciąż dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia (pure, pulse, passion, Brabus i Brabus Xclusive) i dwóch wersjach nadwoziowych (coupe i cabrio). Do jego napędu służy jeden z sześciu silników: począwszy od przyjaznej środowisku wersji elektrycznej, poprzez wydajną, benzynową mikrohybrydę i turbodiesla cdi, aż po jednostkę benzynową z turbodoładowaniem.

Ceny smarta fortwo rozpoczynają się od 39 700 zł za wersję 45 kW mhd pure. Najdroższa wersja figurująca w cenniku to natomiast odmiana smart fortwo 75 kW Brabus, którą można kupić za 69 100 zł.

Średnie zużycie paliwa i emisji CO2 dla wersji z przekładnią softip; dane dla wersji z przekładnią softouch podano w nawiasach; prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie;

Odświeżony fortwo kontynuuje unikalny sukces smarta. Nieprzerwanie, już od ponad 10 lat model ten wyznacza trendy w dziedzinie miejskiego transportu, łącząc w sobie odpowiedzialność za środowisko z codzienną dawką frajdy z jazdy. Dzięki swym kompaktowym wymiarom dwuosobowy smart fortwo zajmuje na drodze i na parkingu mniej miejsca niż jakikolwiek samochód obok.

Już ponad 1,3 mln aut smart fortwo trafiło do klientów od premiery w 1998 roku. Tylko w 2011 roku na drogi wyjechało prawie 102 000 egzemplarzy, a więc o 4,6% więcej niż w roku poprzedzającym.

Także program mobilności car2go przyciągają coraz większą liczbę fanów. 60 000 z nich użytkuje obecnie ponad 2 000 smartów fortwo w siedmiu miastach świata.

Usługa car2go działa dziś w Ulm i Hamburgu w Niemczech, w Austin i San Diego w USA, w Vancouver w Kanadzie, w Wiedniu w Austrii oraz w Amsterdamie w Holandii. W 2012 roku usługa car2go dostępna będzie także m.in. w Lyonie (Francja), Dusseldorfie i Stuttgarcie (Niemcy) oraz w Waszyngtonie (USA).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama