/  /  /  / Rekordowa parada smartów w Belgii
Smart

Smart

Zmień
Pomysłodawcą idei małego, miejskiego samochodu, który mógłby zabrać na pokład dwie osoby plus niewielki bagaż był dyrektor generalny firmy SMH (produkującej zegarki "Swatch"), Nicolas Hayek. W celu rozwinięcia swojego pomysłu oraz przekucia go w realnie istniejący pojazd powołano do życia firmę "Hayek's Engineering" mającą zaprojektować dwuosobowy pojazd z napędem hybrydowym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rekordowa parada smartów w Belgii

smart|
null
© smart
null

1114 aut liczyła najdłuższa na świecie parada smartów, zorganizowana podczas zlotu smart times 2012 w Antwerpii. Od 23 do 26 sierpnia bawili się tam fani marki z całej Europy.

Na tegoroczny zlot smart times przyjechało do Belgii 1594 miłośników smarta z 27 krajów. W ubiegłą sobotę ich samochody utworzyły rekordową paradę: na ulice Antwerpii wyjechało aż 1114 aut, wzbudzając przy okazji nie lada entuzjazm wśród mieszkańców miasta.

Wraz z WeForest (międzynarodowa organizacja non-profit) smart posadzi teraz na terenie Kenii 5 200 drzew. Pozwoli to zrekompensować cały dwutlenek węgla wyemitowany przez auta uczestników podczas czterech dni zlotu.

Kolejny zlot w Lucernie
Od 12 lat zloty smart times przyciągają rzesze fanów smarta z całej Europy. Co roku przemierzają oni setki kilometrów, aby podzielić się swoją pasją i wymienić doświadczenia z projektantami, tunerami oraz ekspertami z branży czterech kółek.

Liczne konkursy, jazdy testowe i niezapomniane koncerty to stałe elementy każdego zlotu. Tegoroczna impreza będzie niezapomniana z jeszcze jednego powodu: najdłuższej na świecie parady smartów.

Fani smarta czekają już na kolejną edycję zlotu. Tym razem spotkają się w Lucernie w dniach 23-25 sierpnia 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama