/  /  /  / Dyplomaci jeżdżą smartem na prąd
Smart

Smart

Zmień
Pomysłodawcą idei małego, miejskiego samochodu, który mógłby zabrać na pokład dwie osoby plus niewielki bagaż był dyrektor generalny firmy SMH (produkującej zegarki "Swatch"), Nicolas Hayek. W celu rozwinięcia swojego pomysłu oraz przekucia go w realnie istniejący pojazd powołano do życia firmę "Hayek's Engineering" mającą zaprojektować dwuosobowy pojazd z napędem hybrydowym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dyplomaci jeżdżą smartem na prąd

MBPL|
null
© MBPL
nullnull

Od niedawna niemieccy dyplomaci mają okazję przemieszczać się po Warszawie bez hałasu i bez jednego litra paliwa. Wszystko to za sprawą smarta zasilanego w stu procentach prądem.

Ekonomiczny i przyjazny środowisku smart ed to idealna alternatywa dla typowych limuzyn wykorzystywanych w dyplomacji. Jego atrybuty świetnie wpasowują się do warunków panujących w mieście.

Przy produkowaniu tego modelu konstruktorom przyświecał jeden cel: stworzyć dojrzały technicznie, atrakcyjny miejski samochód nie emitujący spalin. Smart electric drive dysponuje silnikiem elektrycznym o mocy 35 kW oraz osiąga prędkość 120 km/h. Dzięki zastosowaniu litowo-jonowych akumulatorów można go naładować praktycznie wszędzie i w bardzo łatwy sposób: wystarczy odpowiednio zabezpieczone gniazdko 230 V.

Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na maksymalnie 135 kilometrów czerpania przyjemności z jazdy w ruchu miejskim, a taki zasięg jest więcej niż wystarczający; badania prowadzone w dużych aglomeracjach miejskich wskazują, że przeciętne dzienne przejazdy wahają się w zakresie od 30 do 40 kilometrów.

Naładowanie akumulatora w celu przebycia takiej trasy trwa tylko trzy godziny, natomiast pozostawienie go podłączonego do sieci elektrycznej przez noc w każdym przypadku wystarcza na całkowite naładowanie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama