/  /  /  / Co nowego szykuje smart?
Smart

Smart

Zmień
Pomysłodawcą idei małego, miejskiego samochodu, który mógłby zabrać na pokład dwie osoby plus niewielki bagaż był dyrektor generalny firmy SMH (produkującej zegarki "Swatch"), Nicolas Hayek. W celu rozwinięcia swojego pomysłu oraz przekucia go w realnie istniejący pojazd powołano do życia firmę "Hayek's Engineering" mającą zaprojektować dwuosobowy pojazd z napędem hybrydowym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Co nowego szykuje smart?

null
© smart
nullnullnull

Koncepcyjny smart forstars z kabiną dla dwóch osób, pojemnym bagażnikiem i napędem elektrycznym to przebojowy reprezentant segmentu SUC (Sports Utility Coupe). Auto oficjalnie zaprezentuje się już podczas wystawy w Paryżu.

Nazwa modelu nawiązuje do przeszklonego dachu pozwalającego na obserwację rozgwieżdżonego nieba. Nawet w pochmurny wieczór wystarczy kawałek pustej ściany, aby wspólnie z przyjaciółmi obejrzeć ulubiony film. Forstars wyposażony jest bowiem w projektor zintegrowany z maską silnika.

Premiera smarta forstars odbędzie się podczas najbliższego salonu samochodowego w Paryżu (29 września do 14 października). Pokaz w modnej stolicy Francji to dla smarta wydarzenie lokalne: fabryka firmy mieści się bowiem we francuskim miasteczku Hambach.

Do miejsca światowego debiutu nawiązuje również ekstrawagancki odcień nadwozia koncepcyjnego modelu (kolor Alubeam Rouge), który kontrastuje z matowym, grafitowym tridionem. A dzięki silnikowi magnetoelektrycznemu o mocy 60 kW wprost z nowego smarta Brabus electric drive bezemisyjny forstars jest wyjątkowo żwawy.

Wspomniany projektor zintegrowany z maską silnika współpracuje z odtwarzaczem multimedialnym iPhone za pośrednictwem Bluetooth. Wysokiej jakości system audio z dodatkowymi głośnikami za drzwiami potęguje efekt kina samochodowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama