/  /  /  /  / Nowy Smart przyłapany!
Smart fortwo

Smart fortwo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa MiniSportowo Rekreacyjne / Klasa Mini
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Nowy Smart przyłapany!

Smart Fortwo obecnej generacji
© smart
Smart Fortwo obecnej generacji

Oto ciekawe zdjęcia szpiegowskie, które przedstawiają ukryty pod kamuflażem prototypowy egzemplarz Smarta Fortwo nowej generacji. Samochód zadebiutować ma na rynku w roku przyszłym.

Zdjęcia szpiegowskie nowego Smarta Fortwo znaleźć można TUTAJ. Samochód zaprojektowano przy współpracy Daimler AG oraz Renault. W początkowym okresie auto dostępne będzie tylko z manualną skrzynią biegów, natomiast sama stylistyka nadwozia (np. kształt reflektorów oraz wzór atrapy chłodnicy) to rozwiązania, które mieliśmy już okazję poznać przy okazji kilku różnych modeli koncepcyjnych marki z portfolio Daimler AG.

W porównaniu z poprzednikiem nowy Smart nie będzie natomiast różnić się zbytnio samymi proporcjami nadwozia, które tak bardzo doceniają kierowcy podczas manewrowania i parkowania na zatłoczonych ulicach miast.

Dla Francuzów z Renault projekt jest również ważny, ponieważ przedłużona platforma z Fortwo stanie się bazą do stworzenia nowego Twingo, szykowanego po raz pierwszy również w wersji pięciodrzwiowej.

Fortwo III generacji to nie wszystko. Przy okazji wrześniowych targów IAA 2013 we Frankfurcie marka Smart przedstawiła koncepcyjny model Fourjoy zapowiadając, że nowy, czteroosobowy Smart zadebiutuje pod koniec roku 2014.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Smart fortwo