/  /  /  /  / Dyplomaci jeżdżą smartem na prąd
Smart fortwo

Smart fortwo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa MiniSportowo Rekreacyjne / Klasa Mini
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Dyplomaci jeżdżą smartem na prąd

MBPL|
null
© MBPL
nullnull

Od niedawna niemieccy dyplomaci mają okazję przemieszczać się po Warszawie bez hałasu i bez jednego litra paliwa. Wszystko to za sprawą smarta zasilanego w stu procentach prądem.

Ekonomiczny i przyjazny środowisku smart ed to idealna alternatywa dla typowych limuzyn wykorzystywanych w dyplomacji. Jego atrybuty świetnie wpasowują się do warunków panujących w mieście.

Przy produkowaniu tego modelu konstruktorom przyświecał jeden cel: stworzyć dojrzały technicznie, atrakcyjny miejski samochód nie emitujący spalin. Smart electric drive dysponuje silnikiem elektrycznym o mocy 35 kW oraz osiąga prędkość 120 km/h. Dzięki zastosowaniu litowo-jonowych akumulatorów można go naładować praktycznie wszędzie i w bardzo łatwy sposób: wystarczy odpowiednio zabezpieczone gniazdko 230 V.

Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na maksymalnie 135 kilometrów czerpania przyjemności z jazdy w ruchu miejskim, a taki zasięg jest więcej niż wystarczający; badania prowadzone w dużych aglomeracjach miejskich wskazują, że przeciętne dzienne przejazdy wahają się w zakresie od 30 do 40 kilometrów.

Naładowanie akumulatora w celu przebycia takiej trasy trwa tylko trzy godziny, natomiast pozostawienie go podłączonego do sieci elektrycznej przez noc w każdym przypadku wystarcza na całkowite naładowanie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Smart fortwo