/  /  /  / Urodzinowy smart fortwo Brabus
Smart

Smart

Zmień
Pomysłodawcą idei małego, miejskiego samochodu, który mógłby zabrać na pokład dwie osoby plus niewielki bagaż był dyrektor generalny firmy SMH (produkującej zegarki "Swatch"), Nicolas Hayek. W celu rozwinięcia swojego pomysłu oraz przekucia go w realnie istniejący pojazd powołano do życia firmę "Hayek's Engineering" mającą zaprojektować dwuosobowy pojazd z napędem hybrydowym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Urodzinowy smart fortwo Brabus

smart|
null
© smart
nullnullnullnull

Mija 10 lat, odkąd na drogi wyjechał pierwszy smart przygotowany w duecie z Brabusem. W tym czasie kolejne wcielenia modelu znalazły już ponad 50 000 nabywców.

Z okazji okrągłych urodzin niemiecki tuner przygotował unikalną, limitowaną do zaledwie 100 sztuk serię smarta fortwo Brabus "10th anniversary", dostępną w wersjach coupe i cabrio.

Aby uczcić dziesięciolecie współpracy, smart-Brabus przygotował wyjątkową niespodziankę. Limitowana do 100 sztuk edycja "10th anniversary" ma niezmiennie wybuchowy temperament. Co więcej, towarzyszą jej ekskluzywne elementy wyposażenia i stylizacji: szkielet Tridion, panele nadwozia, ospojlerowanie i lusterka w kolorze ciekłego srebra, grafitowe wkłady przednich lamp, czerwone emblematy Brabus oraz alufelgi Brabus Monoblock VII w kolorze matowej czerni.

W kabinie wzrok przykuwa czarna, ręcznie przeszywana skórzana tapicerka kontrastująca z czerwonymi dodatkami, sportowa kierownica Brabus oraz przycisk startera zintegrowany z dźwignią zmiany biegów. Dyskretnym zwieńczeniem edycji "10th anniversary" jest tabliczka z numerem seryjnym egzemplarza.

Urodzinowy model bazuje na produkcyjnej wersji smarta fortwo Brabus z turbodoładowanym silnikiem o mocy 102 KM i maksymalnym momencie obrotowym 147 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 8,9 sek, a prędkość maksymalna wynosi 155 km/h.

Sportowe wrażenia z jazdy zapewnia zmodyfikowana przez specjalistów Brabusa skrzynia biegów, specjalny układ wydechowy, zawieszenie obniżone o 10 mm oraz pakiet ospojlerowania.

Maluch dla wymagających
Dzisiaj oferta smart-Brabus obejmuje dwa modele: sportowy smart Brabus oraz smart Brabus Xclusive, łączący dynamizm z wysokiej jakości wyposażeniem.

W ciągu 10 lat smart fortwo Brabus znalazł ponad 50 000 nabywców. Sukcesem okazał się również wprowadzony dwa lata temu program indywidualizacji nadwozia i wnętrza smart Brabus tailor made. Tylko w tym roku skorzystało z niego ponad 1 000 klientów.

Niemal nieograniczona paleta barw nadwozia, 30 odcieni bazowych i ekskluzywne rodzaje skórzanej tapicerki, 6 kolorów dachu cabrio oraz szeroka gama akcesoriów smart-Brabus pozwalają na stworzenie niepowtarzalnej kompozycji przy zachowaniu gwarancji producenta.

Dla przykładu, nadwozie w specjalnym, wybranym przez klienta kolorze oraz ekskluzywne, skórzane wykończenie wnętrza kosztuje w Niemczech od 2 999 EUR. Oferta dostępna jest dziś w całej Europie, a jeszcze w tym roku trafi do Chin i USA.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama