/  /  /  / Nowy Smart przyłapany!
Smart

Smart

Zmień
Pomysłodawcą idei małego, miejskiego samochodu, który mógłby zabrać na pokład dwie osoby plus niewielki bagaż był dyrektor generalny firmy SMH (produkującej zegarki "Swatch"), Nicolas Hayek. W celu rozwinięcia swojego pomysłu oraz przekucia go w realnie istniejący pojazd powołano do życia firmę "Hayek's Engineering" mającą zaprojektować dwuosobowy pojazd z napędem hybrydowym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Smart przyłapany!

Smart Fortwo obecnej generacji
© smart
Smart Fortwo obecnej generacji

Oto ciekawe zdjęcia szpiegowskie, które przedstawiają ukryty pod kamuflażem prototypowy egzemplarz Smarta Fortwo nowej generacji. Samochód zadebiutować ma na rynku w roku przyszłym.

Zdjęcia szpiegowskie nowego Smarta Fortwo znaleźć można TUTAJ. Samochód zaprojektowano przy współpracy Daimler AG oraz Renault. W początkowym okresie auto dostępne będzie tylko z manualną skrzynią biegów, natomiast sama stylistyka nadwozia (np. kształt reflektorów oraz wzór atrapy chłodnicy) to rozwiązania, które mieliśmy już okazję poznać przy okazji kilku różnych modeli koncepcyjnych marki z portfolio Daimler AG.

W porównaniu z poprzednikiem nowy Smart nie będzie natomiast różnić się zbytnio samymi proporcjami nadwozia, które tak bardzo doceniają kierowcy podczas manewrowania i parkowania na zatłoczonych ulicach miast.

Dla Francuzów z Renault projekt jest również ważny, ponieważ przedłużona platforma z Fortwo stanie się bazą do stworzenia nowego Twingo, szykowanego po raz pierwszy również w wersji pięciodrzwiowej.

Fortwo III generacji to nie wszystko. Przy okazji wrześniowych targów IAA 2013 we Frankfurcie marka Smart przedstawiła koncepcyjny model Fourjoy zapowiadając, że nowy, czteroosobowy Smart zadebiutuje pod koniec roku 2014.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama