/  /  /  / Daimler i carpooling.com łączą siły
Smart

Smart

Zmień
Pomysłodawcą idei małego, miejskiego samochodu, który mógłby zabrać na pokład dwie osoby plus niewielki bagaż był dyrektor generalny firmy SMH (produkującej zegarki "Swatch"), Nicolas Hayek. W celu rozwinięcia swojego pomysłu oraz przekucia go w realnie istniejący pojazd powołano do życia firmę "Hayek's Engineering" mającą zaprojektować dwuosobowy pojazd z napędem hybrydowym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Daimler i carpooling.com łączą siły

Daimler carpooling.com|
null
© carpooling.com
null

Firma Daimler AG inwestuje w wiodącą na świecie sieć umawianych przejazdów carpooling.com GmbH. Głównymi udziałowcami firmy nadal będą jej trzej założyciele wraz z Earlybird, spółką typu venture-capital.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nakłady inwestycyjne wykorzystane zostaną głównie do rozwoju i poszerzenia rozwiązań dla mobilności firmy carpooling.com.

Firma carpooling.com to wiodąca na świecie sieć umawianych przejazdów, pomagająca w transporcie około miliona osób miesięcznie w całej Europie. Platforma ta dostępna jest przez internet za pomocą aplikacji na smartfony i na Facebooku.

Firma posiada solidne, globalne doświadczenie w łączeniu osób umawiających się na wspólne przejazdy zarówno w zakresie podróży średnio-, jak i długodystansowych oraz codziennych dojazdów. Dzięki możliwości zapoznania się z profilami i ocenami użytkownicy wiedzą dokładnie, z kim będą podróżować.

Poza przejazdami umawianymi platforma ta oferuje też bilety autobusowe, kolejowe i lotnicze.

Takie partnerstwo strategiczne łączy w sobie wiedzę i możliwości dwóch wiodących graczy z sektora mobilności. Poza posiadanym 126-letnim doświadczeniem w inżynierii motoryzacyjnej i zastosowaniach systemów motoryzacyjnych, Daimler jest również liderem w dziedzinie w pełni elastycznego wynajmu samochodów dzięki usłudze car2go, z której korzysta już 130 000 klientów, z udziałami w MyTaxi od początku 2012 roku. W lipcu firma Daimler uruchomiła platformę dla mobilności "moovel".

Ponadto swoje doświadczenie na rynku umawianych przejazdów firma Daimler zdobyła w dwóch projektach pilotażowych w Ulm i Aachen, dzięki swemu systemowi doraźnego umawiania przejazdów car2gether.

Celem owego partnerstwa jest dalsza ekspansja platform carpooling.com i inteligentna integracja oferty w zakresie rozwiązań dla mobilności firmy Daimler. Partnerzy wzajemnie skorzystają ze swych doświadczeń w zakresie potrzeb klientów, rozwoju systemów technicznych, a także wprowadzania na międzynarodowy rynek skutecznych rozwiązań dla mobilności.

"Postrzegamy carpooling jako ważny element inteligentnych sieci mobilności. Nasze zaangażowanie w carpooling.com jest naturalnym krokiem na drodze do zaoferowania naszym klientom coraz szerszych możliwości dotarcia z punktu A do punktu B - powiedział Wilfried Steffen, kierownik działu innowacji biznesowych w Daimler AG. "Jesteśmy zadowoleni z tego strategicznego partnerstwa, gdyż umożliwi nam ono wsparcie rozwoju carpooling.com"

Prezes zarządu carpooling.com, Markus Barnikel, uzasadnia inwestycję firmy Daimler AG w carpooling.com w następujący sposób: "Partnerstwo to daje nam niespotykaną możliwość ekspansji. Jako wiodący gracz na rynku motoryzacyjnym, Daimler będzie silnym partnerem w dalszym umacnianiu roli nowoczesnych usług carpoolingu w Europie i na świecie. Nowy kapitał wykorzystany zostanie do dalszego ulepszania naszej oferty, jakości obsługi klienta i udostępniania usług związanych z carpoolingiem większej liczby użytkowników".

W połowie lipca obydwie firmy ogłosiły techniczną współpracę w zakresie projektu pilotażowego "moovel". Platforma dla mobilności "moovel" umożliwia użytkownikom znalezienie najlepszej drogi dotarcia w mieście z punktu A do B.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama