/  /  /  /  / Skoda Yeti Sochi
Skoda Yeti

Skoda Yeti

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Skoda Yeti Sochi

Skoda|
null
© Skoda
null

Podczas trwającego do 9 września międzynarodowego moto salonu w Moskwie Skoda prezentuje swoje nowe modele oraz podkreśla znaczenie tego kluczowego rynku wschodnioeuropejskiego.

Podczas wystawy branżowej w Moskwie firma prezentuje nowy model Yeti Sochi. Ta specjalna wersja dostępna w kolorze białym charakteryzować się będzie odpowiednio dobranym wykończeniem, napędem na 4 koła, mocnym silnikiem 1.8 TSI/112 kW (152 KM) oraz 6-stopniową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów.

Auto dostępne będzie na rynku w roku przyszłym.

Nazwa nowej wersji Yeti nawiązuje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2014 roku nad Morzem Czarnym. Partnerem tego wydarzenia będzie Volkswagen Group Russia, a uczestniczyć w nim będą wspólnie producent samochodów marki Skoda oraz Skoda Auto Russia.
   
W Moskwie zadebiutuje także Yeti 1.4 TSI/90 kW (122 KM) z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. Połączenie tego silnika z nowoczesną, zautomatyzowaną przekładnią zagwarantuje modelowi więcej przyjemności z jazdy.

W Rosji samochód ten dostępny będzie w 2013 roku.

Skoda sprzedała w pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku na rynku rosyjskim więcej samochodów niż kiedykolwiek w analogicznym okresie czasu. Dostawy wzrosły o 41,5%, osiągając poziom 54 700 sztuk. Od 2005 do 2011 roku Skoda zwiększyła swoją sprzedaż w Rosji prawie dziesięciokrotnie (od 7 500 do 74 100 sztuk rocznie).

Nowa Skoda Rapid na start

Bardzo ważną rolę na rynku rosyjskim będzie odgrywać także Skoda Rapid. Produkcja tego modelu na lokalny rynek rozpocznie się w fabryce w Kałudze w 2014 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama