/  /  /  /  / Skoda rozpoczyna produkcję Citigo
Skoda Yeti

Skoda Yeti

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Skoda rozpoczyna produkcję Citigo

(2011-10-17 15:02)

W fabryce w Bratysławie ruszyła seryjna produkcja nowego samochodu marki Skoda, Citigo. Portfolio marki poszerza się teraz o kolejne auto, które dołączy do segmentu małych samochodów miejskich.

Nowe Citigo na rodzimym, czeskim rynku, pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. W pozostałych europejskich krajach będzie dostępne już latem 2012. Na początku, Citigo będzie oferowane w wersji trzydrzwiowej, następnie pojawi się również w wersji pięciodrzwiowej.

"Citigo jest głównym punktem naszej strategii wzrostu”, powiedział prezes zarządu Winfried Vahland. "Citigo jest kompaktowe, ale jednocześnie bardzo przestronne, ekonomiczne i atrakcyjne z wyglądu. Oprócz tego, wyposażono je w wiele przemyślanych rozwiązań, w tym przypadku - "miejskich" rozwiązań".

Grupą odbiorców, do której kierowany jest model, są młodzi kierowcy, młode rodziny z małymi dziećmi, które szukają drugiego, a nawet trzeciego samochodu. Samochód jest idealny również dla osób “w sile wieku”, tzn. dla tych, którzy przywiązują dużą uwagę do ceny i mają raczej racjonalny stosunek do samochodów, a z drugiej strony - liczy się dla nich jakość i design.

Podczas rynkowej premiery, samochód będzie oferowany z dwoma nowymi, trzycylindrowymi silnikami benzynowymi 1.0 do wyboru, o mocy 60 KM i 75 KM.

Dodatkowych informacji udziela:
Marcin Weksej
tel. 061 87 32 416, fax 061 87 32 462
e-mail marcin.weksej@skoda-auto.pl
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama