/  /  /  /  / 11 modeli SUV w teście spalania
Skoda Yeti

Skoda Yeti

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

11 modeli SUV w teście spalania

null
© Skoda
null

Dla coraz większej grupy klientów zainteresowanych kupnem kompaktowego SUV ważną kwestią staje się zużycie paliwa. Najlepiej, aby samochód nie obciążał nadmiernie portfela kierowcy podczas wizyty na stacji benzynowej, a jednocześnie gwarantował przyjemność z jazdy. Jak się okazuje, we współczesnych modelach SUV można te kwestie pogodzić.

W aktualnym wydaniu tygodnika Auto Świat znaleźć można wyniki ciekawego testu spalania, w którym wzięło udział aż 11 różnych modeli z segmentu SUV. Zużycie paliwa sprawdzano zawsze na tej samej trasie liczącej łącznie 155 km, z czego poszczególne odcinki przypadły na autostradę, drogi lokalne oraz jazdę po mieście.

Do testów, w których chodziło o ustalenie zużycia paliwa w warunkach jak najbardziej zbliżonym rzeczywistej eksploatacji, wybrano modele wyposażone w niewielki silnik wysokoprężny oraz napęd na jedną oś.

Promocyjna oferta na modele SUV

Spośród wszystkich 11 modeli SUV biorących udział w teście spalania najlepszy wynik i pierwsze miejsce zapewniła sobie Skoda Yeti w wersji 1.6 TDI 105 KM GreenLine (średnio: 4,9 l/100 km). Cena katalogowa testowanej wersji to 82 150 zł.

Więcej informacji na temat wspomnianego testu spalania modeli SUV oraz wyników uzyskanych przez poszczególnych uczestników znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika Auto Świat (18 czerwca 2012, nr 25).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama