/  /  /  / Wyprodukowano już 15 milionów aut Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wyprodukowano już 15 milionów aut Skody

Skoda|
null
© Skoda
null

Skoda wyprodukowała łącznie już 15 milionów samochodów, licząc od roku 1905. Jubileuszowy model, czyli srebrna Octavia III generacji, zjechał właśnie z linii montażowej w Mlada Boleslav.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jubileuszowy samochód będzie wykorzystywany jako limuzyna VIP w Centrum Technologicznym Skoda Auto w Cesanie.

"Cały zespół Skody jest bardzo dumny z tego jubileuszu - podkreśla prezes Winfried Vahland. "Te 15 milionów wyprodukowanych aut jest symbolem wielkiego rozwoju marki. Budujemy pojazdy od 118 lat, a samochody od roku 1905. To stawia nas wśród marek motoryzacyjnych o najbogatszych tradycjach na świecie".

Skoda zamierza rozwijać swoje możliwości produkcyjne, aby do roku 2018 osiągnąć poziom sprzedaży do 1,5 mln aut rocznie. W samym 2012 roku marka sprzedała 939 200 samochodów: to najlepsze roczne osiągnięcie w całej historii koncernu. Wprowadzenie modeli Citigo, Rapid i nowej Octavii po zmianach generacyjnych stanowi dopiero początek ofensywy firmy.
   
W najbliższych dniach w Czechach i Niemczech zadebiutuje nowa Octavia. W ciągu kilku następnych tygodni auto wjedzie także na kolejne rynki. Jak żaden inny samochód, Octavia to prawdziwy symbol szybkiego sukcesu Skody w ciągu ostatnich dwóch dekad: od 1996 roku dostarczono już klientom około 3,75 mln egzemplarzy Octavii w różnych wersjach.

Aby rozpocząć produkcję nowej generacji modelu Octavia, w głównej fabryce w Mlada Boleslav uruchomiono jeden z najbardziej kompleksowych projektów modernizacji i rozbudowy. Najważniejszą zmianą było zwiększenie przepustowości linii montażowej: z produkcji 800 do 1200 pojazdów na dobę.

Jakie samochody produkuje się w Czechach

Żeby osiągnąć planowany wzrost sprzedaży w następnych latach, Skoda rozwija również swoje możliwości na rynkach azjatyckich. W Chinach od końca 2012 roku model Yeti budowany jest w kooperacji z Shanghai Volkswagen. W tym roku w Państwie Środka zaprezentowana zostanie chińska wersja Rapida oraz nowej Octavii.
   
W Rosji z fabryki GAZ w Niżnym Nowogrodzie kilka tygodni temu zjechały pierwsze modele Yeti. Od połowy bieżącego roku będzie tam produkowana nowa Octavia na rynek rosyjski, a od wiosny 2014 roku Skoda Rapid.

W Indiach w zakładzie w Pune już od 2011 roku produkowane są lokalne modele Skody, wśród nich m.in. kompaktowy sedan Rapid.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama