/  /  /  / Wyniki sprzedaży Skoda Auto w lipcu
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Wyniki sprzedaży Skoda Auto w lipcu

Skoda|
null
© Skoda
null

W lipcu firma Skoda Auto, będąca największym eksportem w Czechach, dostarczyła klientom na świecie łącznie około 69 700 samochodów (-4%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Licząc od początku bieżącego roku, dostawy spółki wyniosły łącznie 534 300 nowych pojazdów, co oznacza spadek wolumenu o 5,5%.

Oto zestawienie najpopularniejszych modeli marki Skoda na podstawie liczby dostaw zrealizowanych w lipcu:
- Skoda Octavia: 27 500 sztuk (-16,1%)
- Skoda Fabia: 16 000 sztuk (-5,6%)
- Skoda Superb: 7 300 sztuk (-11,6%)
- Skoda Yeti: 5 100 sztuk (-21,9%)
- Skoda Roomster: 2 600 sztuk (-11,8%)
- Skoda Rapid: 7 600 sztuk (nowość)
- Skoda Citigo: 3 700 sztuk (+8,1%; produkt oferowany tylko w Europie)
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama