/  /  /  / Top modele w niemieckich flotach
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Top modele w niemieckich flotach

Skoda|
null
© Skoda
null

Poniżej krótkie podsumowanie zestawienia najpopularniejszych modeli osobowych, które w pierwszym półroczu rejestrowano na rynku niemieckim w segmencie flotowym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wśród firm zagranicznych w Niemczech najwięcej rejestracji w pierwszym półroczu miała powiązana z koncernem Volkswagena marka Skoda: aż dwa jej produkty zajęły odpowiednio miejsce pierwsze i drugie na liście. Jest to kolejno Skoda Octavia oraz Superb, który w porównaniu z poprzednim zestawieniem za cały rok 2012 był trzeci.

Idąc dalej, na miejscu czwartym wśród modeli marek zagranicznych na niemieckim rynku flotowym znajdziemy po pierwszym półroczu kolejną reprezentantkę Skoda Auto, czyli Fabię.

Nowością w zestawieniu jest Skoda Citigo, która od razu awansowała na miejsce 11-te rankingu flotowego. Wynik tylko nieznacznie gorszy niż miejska "czeszka" uzyskało Yeti (pozycja 12-ta).

Wśród wszystkich modeli na niemieckim rynku flotowym liderem za pierwsze półrocze jest natomiast Volkswagen Passat. Miejsce drugie i trzecie wpadło w ręce Volkswagena Golfa/Jetty oraz Audi A4.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama