/  /  /  / Takie nowości szykuje Skoda w roku 2013
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Takie nowości szykuje Skoda w roku 2013

null
© Skoda
null

Oto ciekawe zestawienie nowości modelowych, które w tym roku kalendarzowym zamierza wprowadzić na rynek polski marka Skoda. Na liście znajduje się przede wszystkim Octavia III w wersji limuzyna oraz kombi.

Oto wstępna lista nowości modelowych, które w bieżącym roku kalendarzowym zamierza wprowadzić na polski rynek marka Skoda. Obok nazwy danego modelu podano również planowaną datę premiery handlowej:
- Nowa Skoda Octavia limuzyna: marzec 2013 (PATRZ TUTAJ)
- Nowa Skoda Octavia Combi: czerwiec 2013
- Nowa Skoda Octavia RS oraz wersja 4x4: druga połowa roku
- Skoda Rapid Spaceback: druga połowa roku
- Skoda Superb w wersji FL: pod koniec roku

Przypomnijmy, że Skoda zakończyła ubiegły rok po raz kolejny jako czołowa marka na polskim rynku nowych samochodów osobowych pod względem rejestracji. Z kolei Skoda Octavia nie miała sobie równych w rankingu najpopularniejszych modeli.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama