/  /  /  / Światowa lista przebojów Skody
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Światowa lista przebojów Skody

null
© Skoda
null

Z dużą przewagą nad pozostałymi modelami w gamie Skoda Octavia została najchętniej kupowanym produktem czeskiej marki na świecie na podstawie rankingu za rok 2012.

Oto podsumowanie wyników poszczególnych modeli Skoda Auto na świecie za rok kalendarzowy 2012. Obok nazwy danego modelu podano również liczbę egzemplarzy dostarczonych na rynek oraz zmianę w porównaniu z rezultatem uzyskanym w roku poprzedzającym:
- Skoda Octavia: 409 600 sztuk (+5,8%)
- Skoda Fabia: 240 500 sztuk (-9,9%)
- Skoda Superb: 109 100 sztuk (-6,5%)
- Skoda Yeti: 87 400 sztuk (+24,3%)
- Skoda Roomster: 38 000 sztuk (+5,4%)
- Skoda Citigo: 30 000 sztuk (dostępny tylko w Europie; nowość)
- Skoda Rapid: 24 700 sztuk (nowość)

W roku kalendarzowym 2012 Skoda zwiększyła liczbę samochodów dostarczonych klientom na świecie o 6,8%, notując wynik na poziomie łącznie około 939 200 egzemplarzy.

Dla przypomnienia, oto lista nowości modelowych, które Skoda zamierza wprowadzić na polski rynek w bieżącym roku kalendarzowym:
- Nowa Skoda Octavia limuzyna: marzec 2013
- Nowa Skoda Octavia Combi: czerwiec 2013
- Nowa Skoda Octavia RS oraz wersja 4x4: druga połowa roku
- Skoda Rapid Spaceback: druga połowa roku
- Skoda Superb w wersji FL: pod koniec roku
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama