/  /  /  / Skoda znów liderem polskiego rynku
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda znów liderem polskiego rynku

Volkswagen Group Polska|
Skoda Octavia. Aktualnie lider sprzedaży rynku nowych aut w Polsce wśród modeli
© Skoda
Skoda Octavia. Aktualnie lider sprzedaży rynku nowych aut w Polsce wśród modeli

Skoda po raz szósty została liderem polskiego rynku motoryzacyjnego. W poprzednich latach tytuł ten trafił do marki w 2005, 2006, 2009, 2010 oraz w roku 2011.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ubiegłym roku kalendarzowym na polskim rynku zarejestrowano łącznie 32 182 samochody Skoda, co uplasowało markę na pierwszym miejscu. Producent znajduje się na pozycji lidera rocznej sprzedaży nieprzerwanie od czterech lat. W minionym roku jego udział w rynku polskim wyniósł 11,89%. Wynik ten zagwarantował bezpieczną przewagę ponad 9 500 sztuk nad drugim w zestawieniu producentem.

Najlepiej sprzedającym się modelem marki wciąż pozostaje Octavia. W 2012 roku na polskim rynku zarejestrowano ich aż 15 635 sztuk. Nowa generacja Octavii wyruszy na podbój rynku już w marcu.

Nowa Skoda Octavia zadebiutuje w Polsce na początku 2013
   
"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Skoda po raz szósty została najczęściej wybieraną marką samochodową przez Polaków. Przemyślane inwestycje wzmacniające wizerunek (m.in. mobilna wystawa motoryzacyjna Skoda Autolab), działania mające na celu podnoszenie jakości obsługi klienta, a także atrakcyjna oferta cenowa to niektóre z czynników, które wpłynęły na sukces marki. Nie możemy również zapomnieć, że ubiegły rok rozpoczął nowy etap w historii Skody: wprowadzenie dwóch premierowych modeli (Citigo oraz Rapid) zapoczątkowało ofensywę modelową, która będzie kontynuowana w kolejnych latach - zapowiada Łukasz Zadworny, dyrektor marki Skoda w Polsce.

"Poszerzanie i systematyczne odnawianie gamy samochodów pozwoli nam na dalszy rozwój i wzrost udziałów rynkowych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie - Łukasz Zadworny.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama