/  /  /  / Skoda Yeti teraz również w wersji 1.4 TSI DSG
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Yeti teraz również w wersji 1.4 TSI DSG

null
© Skoda
null

Model Skoda Yeti jest już dostępny na polskim rynku w wersji silnikowej 1.4 TSI współpracującej z przekładnią automatyczną DSG.

7-biegowa skrzynia DSG współpracująca z silnikiem benzynowym 1.4 TSI o mocy 122 KM kosztuje w cenniku 7 900 złotych i można ją zamówić poczynając od poziomu wyposażenia Active (nie dotyczy limitowanej edycji Street).

DSG, zwana także preselekcyjną skrzynią biegów, umożliwia zmianę przełożeń na dwa sposoby: całkowicie automatycznie lub ręcznie.

Dwusprzęgłowe skrzynie biegów Direct Shift Gearbox wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniczne. Kiedy załączony jest jeden bieg, kolejny jest już wybrany i tylko oczekuje na włączenie. Zmiana przełożeń następuje zatem przez przełączanie sprzęgieł i trwa zaledwie trzy do czterech setnych sekundy.

Podczas jazdy sportowej biegi są przełączane dopiero przy większej prędkości obrotowej silnika, umożliwiając pełne wykorzystanie rezerw mocy. Podczas jazdy ekonomicznej skrzynia zmienia przełożenia wcześniej, dzięki czemu zużycie paliwa jest mniejsze.

Skoda Yeti cennik

Według oficjalnych danych producenta, tak skonfigurowana Skoda Yeti potrzebuje na przejechanie 100 km średnio około 6,8 l paliwa.

Wersja 1.4 TSI DSG sprzedawana jest również w gamie modelowej Skoda Yeti Laurin & Klement.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama