/  /  /  / Skoda Fabia czyli numer jeden w Polsce
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Fabia czyli numer jeden w Polsce

Skoda Polska|
null
© Skoda
null

Dominacja Skody na polskim rynku trwa już od ponad czterech lat. Do wielu osiągnięć na tym polu marka może dopisać kolejny sukces: pierwsze miejsce Fabii wśród samochodów najczęściej wybieranych przez polskich kierowców.

Od 2005 roku, kiedy Skoda po raz pierwszy została liderem na rynku motoryzacyjnym w Polsce, podstawowe wartości każdej Skody jak przemyślane rozwiązania, przestrzeń, doskonała relacja ceny do jakości i niskie koszty późniejszej eksploatacji stały się już dobrze znane kierowcom w naszym kraju.

To właśnie dzięki nim modele czeskiego producenta okupują czołowe lokaty w zestawieniach swoich segmentów, a w klasyfikacji marek Skoda pewnie zajmuje przez cały czas pozycję ulubionej marki Polaków, w wynikach rejestracji wyprzedzając blisko o 5 500 sztuk kolejnego rywala.

W lipcu faworytem Polaków została Fabia. Dobrze znany już klientom model jest przez cały czas udoskonalany tak, aby gwarantować produkt możliwie najbardziej nowoczesny i zgodny z najnowszymi trendami. Fabia przeszła kolejną modernizację w styczniu tego roku, zyskując nowe wzory kierownicy i gałki zmiany biegów oraz logotypy.
   
Pierwsze miejsce w zestawieniu rynkowym to wielkie osiągnięcie Fabii i dowód nie tylko na nieustającą, ale wręcz rosnącą w ogromnym tempie jego popularność: w porównaniu do tego samego miesiąca rok temu osiągnięto wynik lepszy aż o 86%.

Omawiane auto czeskiego producenta wyszło też na prowadzenie w tabeli sprzedaży nowych samochodów łącznie od początku tego roku. Od stycznia zarejestrowano dotychczas już 6 820 sztuk Fabii, co oznacza niesłabnący i stabilny wzrost powodzenia tego modelu; w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku wynik poprawiono aż o 11%.

Może to być dla czeskiego producenta powód do wielkiego zadowolenia, biorąc dużo uwagę skromniejszy wzrost rynku w tym okresie, wynoszący niecałe 2%.

Z wynikiem 1 076 sztuk Fabia wyprzedziła w lipcu 2013 kolejny samochód w zestawieniu o dokładnie 204 egzemplarze. Okazał się nim nikt inny jak kolejny model Skody, czyli Octavia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama