/  /  /  / Skoda Citigo liderem w segmencie mini
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Citigo liderem w segmencie mini

Skoda|
null
© Skoda
null

Skoda Citigo zajęła pierwsze miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu bieżącego roku.

Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało mu się wyprzedzić dotychczasowego lidera segmentu A/klasy mini w Polsce. W styczniu bieżącego roku na najmniejszą Skodę zdecydowało się aż 424 klientów. Zapewniło to modelowi czeskiej marki prawie 100 sztuk przewagi nad kolejnym samochodem w zestawieniu i udział w segmencie na poziomie niemal 28%.

Umarł król, niech żyje… królowa

Wysoki wynik w styczniu to potwierdzenie bardzo dobrego przyjęcia miejskiej Skody, która poprzedni rok zakończyła na trzecim miejscu w swoim segmencie pomimo zaledwie 8-miesięcznej obecności na rynku.

Citigo zdołał podbić serca wielu kierowców z różnych grup docelowych, a jego popularność wciąż rośnie. Sukces ten jest wynikiem trafnego pod względem oczekiwań klientów skonfigurowania auta, które oferowane jest w bardzo przystępnej cenie.
     
O przeznaczeniu modelu Citigo świadczy już jego nazwa. Miejski gwar i ciasne uliczki Skoda pokonuje z dużą zwinnością i dostojnością. Dodatkowo, samochód posiada bogate wyposażenie i wiele możliwości konfiguracji.

Ceny Skody Citigo z silnikiem 1.0 MPI o mocy 60 KM rozpoczynają się już od 28 990 zł (PATRZ TUTAJ). 75-konna odmiana auta kosztuje od 31 790 zł.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama