/  /  /  / Skoda Auto zalicza dobry miesiąc
Skoda

Skoda

Zmień
Początki czeskiej marki to rok 1895, kiedy mechanik Vaclav Laurin, wraz z księgowym Vaclavem Klementem uruchomili produkcję rowerów, co jest dość powszechnym początkiem dla najstarszych współcześnie europejskich marek samochodowych. Jako, iż produkcja rowerów "Slavia" kwitła, panowie postanowili rozszerzyć zakres działalności o produkcję motocykli, co również okazało się dobrym pomysłem. Na początku XX wieku Laurin i Klement postanowili wkroczyć na nowy, dopiero rozwijający się rynek samochodowy, stając się tym samym jednym z czterech najstarszych na świecie producentów samochodów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Skoda Auto zalicza dobry miesiąc

Skoda|
null
© Skoda
null

W miesiącu październiku rejestracje nowych samochodów osobowych marki Skoda na rynku niemieckim wyniosły prawie 15 200 sztuk. To więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej aż o 37%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wynik skumulowany osiągnięty przez generalnego importera Skoda Auto również jest pozytywny: od stycznia zarejestrowano na rynku niemieckim łącznie ponad 131 400 samochodów tego producenta, czyli więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej o 5,3%.

Dla porównania, cały rynek niemiecki osiągnął w październiku wzrost rejestracji o dynamice 2,3%, natomiast wolumen liczony od stycznia wykazuje spadek przekraczający 5%.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Skoda

Reklama